Вчені дослідили вплив мікробних препаратів та біодобрив на урожайність столового буряка
Науковці Інституту овочівництва і баштанництва НААН встановили, що препарати зі спорами та міцелієм мікоризо формуючих грибів АМ-гриби, Міковітал підвищують урожайність столового буряка на 15,8–20,8%. Тоді як органо-мінеральне добриво Рокогумін-рідкий збільшує урожайності коренеплодів на 33%.
Про це повідомляє AgroTіmes.
Дослідження проводились на двох сортах столового буряка Бордо Харківський та Багряний. Насіння висівали в третій декаді травня. Щільність стояння рослин 200–220 тис. шт./га за краплинного зрошення.
У дослідженнях використані такі мікробні препарати:
АБТ застосовували для обробки насіння з нормою 10 г/л води, експозиція 30 хв;
Біогран та Фосфогумін вносили при посіві, з розрахунку 1–2 гранули на рослину;
ЕМ-препарат використовували в декілька прийомів: для обробки ґрунту норма 2–4 л/га, витрата робочої рідини — 200 л/га; насіння (розведений розчин 1 : 500); позакореневі підживлення 0,2–0,5 л/га з нормою витрати робочої рідини 200 л/га;
Біогель застосовували для обробки насіння (2 л/т); позакореневої та кореневої обробки рослин (1,5–2 л/га); внесення в ґрунт з краплинним зрошенням (0,2–0,3 л/км краплинної стрічки); має фунгіцидні властивості;
АМ-гриби (MycoApply Super Concentrate 10) використовували для обробки насіння, з нормою 11,3 г/гектарну норму насіння;
Міковітал використовували для обробки насіння (1–2 л/т); прикореневих підживлень з краплинним зрошенням (2 л/га);
Рокогумін-рідкий використовували для позакореневих підживлень з нормою 2 л/га.
Позакореневі підживлення проводили у фазу 3–4 листки, фаза 6–7 листків, початок пучкової стиглості.
На сорті столового буряка Бордо харківський мікробні препарати та біодобрива підвищували врожайність тільки за використання комплексу препаратів АБТ, Біогран та Фосфогумін; обробки насіння мікоризним препаратом АМ-гриби та позакореневі підживлення органо-мінеральним добривом Рокогумін збільшували врожайності коренеплодів на 14,9–26,6%.
У сорту столового буряка Багряний на всіх варіантах досліду використання мікробних препаратів та біодобрив урожайність коренеплодів була більша на 11,1–38,7%. Високий рівень урожайності забезпечувала обробка насіння мікоризним препаратом АМ-гриби (50,2 т/га) та позакореневі підживлення в три строки органо-мінеральним добривом Рокогумін (55,9 т/га).
Додати коментар