Овочі-Ягоди-Сад

В західних областях на томатах і картоплі інтенсивно розвиваються хвороби

В західних областях на томатах і картоплі інтенсивно розвиваються хвороби

Держпродспоживслужба оприлюднила результати аналізу фітосанітарний стану сільгоспрослин станом 12 серпня 2021 року, де зазначено, що на томатах і картоплі інтенсивного розвитку набули альтернаріоз, фітофтороз, верхівкова гниль плодів.

«За різких добових перепадів температур і підвищення вологості повітря на томатах, картоплі пізніх строків посадки інтенсивного розвитку набули альтернаріоз, фітофтороз, верхівкова гниль плодів. Подекуди в західних областях хвороби набули епіфітотійного характеру розвитку».
Також додається, що капуста пізніх строків дозрівання потерпає від капустяних попелиці, блішок, гусениць совок, біланів, молі, рослини хворіють на фомоз, бактеріози. 

«В плодових насадженнях на деревах пізніх сортів дозрівання відмічається розвиток яблуневої плодожерки, гусениці другого покоління продовжують живлення всередині плодів, плодовими кліщами заселено 15-20% дерев, 10–20% листя. Чисельність кліщів становить 1–5 екз. на лист., зеленої яблуневої попелиці, плоди уражені паршею, плодовою гниллю», – повідомляють у Держпродспоживслужбі.
Інформують, що в незахищених плантаціях винограду дозріваючому врожаю істотних пошкоджень завдають виноградний зудень, який заселив до 28% кущів та від 10 до 12% листя в слабкому і середньому ступені., звичайний павутинний кліщ, гусениці гронової листокрутки, мілдью уражено 10-15%, максимально 25% кущів., оїдіум уражено до 10–15%, подекуди в осередках до 20% кущів, 1–4% листя, 3-5%, максимально до 10% грон. 

Читайте також: Проти альтернаріозу на томаті знайшли органічний пестицид