В ЄС менше питимуть вина, більше їстимуть яблук і томатів
Прогнозують, що в Євросоюзі зменшиться споживання вина, але зросте споживання яблук і свіжих томатів дрібних розмірів як корисних продуктів.
Такими є деякі висновки звіту про перспективи сільського господарства ЄС на 2023-35 роки, представленого Європейською Комісією на спеціалізованій конференції ЄС.
Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.
Європейські чиновники дійшли висновку, що зміна клімату, окрім всього, також вплине на виробництво та якість оливкової олії, вина, яблук, персиків, нектаринів та томатів.
«Споживання вина в ЄС продовжить свою тенденцію до зниження і буде знижуватися далі більш ніж на 1% на рік до приблизно 20 літрів на душу населення до 2035 року, що на 2,4 літра менше, ніж середнє споживання в 2018-2022 роках. Очікується, що це негативно вплине на виробництво. Експорт вина з ЄС може продовжувати зростати, але повільнішими темпами», – зазначають у статті.
Прогнозують, що споживання яблук може зрости, оскільки споживачі звертаються до свіжих, легких у споживанні фруктів. Польща та Італія залишаться ключовими експортерами яблук з ЄС і навіть можуть збільшити свій чистий експорт.
З іншого боку, споживання персиків і нектарину може скоротитися через підвищення цін і конкуренції з іншими фруктами.
Споживання томатів меншого розміру може збільшитися. Очікується, що протягом 2022-2035 років ЄС збереже свою поточну чисту позицію імпорту томатів для споживання у свіжому вигляді.
Читайте також: Виробництво томатів у ЄС скорочується, імпорт росте