Овочі-Ягоди-Сад

В Україні стало вп’ятеро менше розплідників плодових дерев

Протягом останніх 12 років кількість розплідників плодових дерев в Україні зменшилась уп’ятеро.

Про це розповів керівник ТОВ «Підгур’ївське» Дмитро Бушилов, повідомляє «АгроЮг».

«У цій галузі я працюю з 1997 року. Раніше розплідників, які офіційно знаходяться в Державному реєстрі виробників насіння та садивного матеріалу саме по плодовим, ягідним і виноградним культурам було 250. Зараз офіційно таких розплідників залишилося 52. Решта або закрилися або пішли в тінь. Тобто вирощують від 30 до 50 тис. саджанців та продають їх без документів», – повідомив Дмитро Бушилов.

За його словами,  однією з причин такого скорочення є те, що програма держпідтримки садівництва зараз працює не в тих об’ємах, як раніше, а самі фермери відносяться з недовірою до компенсації садивного матеріалу. Коли 1,5% від суми продажів вина та пива йшли на розвиток плодівництва, виноградарства та хмелярства, тоді за саджанці держава компенсувала 60-100%. Із закриттям цієї програми підтримки люди почали садити менше садів, вважає керівник господарства.

ТОВ «Підгур’ївське» займається вирощуванням сертифікованих якісних саджанців фруктових дерев, таких як яблуні, черешні, сливи, абрикоси. І якщо п’ять років тому станом на серпень у господарстві було продано 80% всього матеріалу (240-250 тис. саджанців), то цього року з півмільйона саджанців продано всього близько 50 тис.

Аграрій вважає, що для розвитку садівництва у Державному реєстрі сортів, придатних для поширення на території України, мають з’являтися нові сучасні сорти плодових дерев.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!