Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

В Україні почали вирощувати саджанці фундука в пробірках

В Україні почали вирощувати саджанці фундука в пробірках

Фермерське господарство «Агролайф» (Миколаївська область) у співпраці з одеським кооперативом «Горіх Причорномор’я» розпочали експеримент ‒ вирощування саджанців фундука in vitro (в пробірках), пише Ореховод.

Технологія мікроклонального розмноження рослин in vitro має дві незаперечні переваги: швидкість отримання однорідної продукції та якість посадкового матеріалу, зазначив глава «Агролайфу» Володимир Хомут.

Технологія не вимагає великої кількості матеріалу для початку робіт і дозволяє розмножувати рослини, які важко розмножуються в природних умовах. Лабораторія in vitro працює цілий рік, а головне ‒ в процесі розмноження посадковий матеріал оздоровлюється.

Отриманий з пробірки посадковий матеріал у польових умовах показує відмінний результат. Саджанці in vitro гарантовано оздоровлені, мають сильний імунітет і практично не потребують обробки засобами захисту рослин. Впровадження нової технології дозволяє забезпечити якість посадкового матеріалу і значно скоротити витрати на виробництві культур.

Вирощування горіхів за такою технологією успішно практикується в США та Ірані, перші успіхи відзначають турецькі агрономи.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!