Овочі-Ягоди-Сад

В Інституті Таїрова розповіли про заселеність винограду шкідниками

В Інституті Таїрова розповіли про заселеність винограду шкідниками

Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» оприлюднив довідку про стан виноградників.  У ній зазначається, що погодні умови вегетаційного сезону були сприятливими для шкідників винограду.

Зокрема, обстеження насаджень показали, що заселеність кущів зимуючими лялечками гронової листокрутки становить від 13,6 до 85,4% при щільності заселення від 2-3 до 16-24 лялечок на кущ. 

«Навіть, якщо близько 15-20% зимуючих лялечок на протязі зими загине та буде пошкоджено гіперпаразитами і ентомофторовими грибами, чисельність листокрутки залишиться досить високою», – наголошують дослідники.

Вони відзначають, що зимуючий запас кліщів теж є високим. У бруньках виявлені живі особини павутинних і чотириногих кліщів (родини Tetranychidae та Eriophyidae), чисельність яких складає 0,76-1,18 особин/бруньку на 15-28%  бруньок, оглянутих  методом мікроскопування.

«Щоб уникнути подальшого накопичення та збереження інфекції слід обробити лозу в осінній період  3% розчином мідного купоросу (МК) у баковій суміші з азотними добривами (сечовина), – радять науковці. – МК є контактним препаратом широкої дії, який викорінює практично всю фітопатогенну інфекцію та виявляє акарицидну дію. Спільне застосування МК з азотними добривами створить кисле середовище, що сприятиме прискоренню процесів розкладання рослинних залишків та обмеження розвитку та збереження зимуючих стадій шкідників і хвороб в ґрунті та на рослинних рештках. Остання обробка є викорінюючою, препарати використовують у високих концентраціях (3-5%), тому потрібно дочекатися, поки все листя обпаде природним чином і провести обробку після листопаду, по закритих бруньках, інакше вони можуть отримати опік і загинути». 

Учені зауважують, що обробку необхідно проводити дуже ретельно, щоб розчин розподілявся тонким шаром, не стікав (приблизно 1-2 л на кущ) та додатково бажано обробляти і прилеглий ґрунт у пристовбурному колі (витрачаючи 2-3 л/м2), у якому так само зберігається зимуючий запас збудників хвороб і шкідників.

Читайте також: В Інституті Таїрова розповіли про стан виноградників