Овочі-Ягоди-Сад

Урожайність картоплі зросла під дією препаратів на основі мікроорганізмів

Науковці Київського національного торговельно-економічного університету встановили, що  препарати полівалентної дії на основі мікроорганізмів Планриз, Діазофіт та Фосфоентерин (іноді сумісно з хімічними)  підвищують урожай картоплі до рівня 40 т/га.

Про це пише журнал «Плантатор».

Дослідження проводили в 4-х районах Львівської області, які відрізняються за ґрунтово-кліматичними умовами: зона Західного Полісся (Радехівський район), зона Західного Лісостепу (Жовківський район), зона Передгір’я Карпат (Стрийський район), зона Карпат (Сколівський район). Картоплю садили 27–30 квітня, 25–15 травня і 29–30 травня  по обороту багаторічних трав, мінеральні добрива не вносили. Врожай збирали в третій декаді серпня–другій декаді вересня.

Перед садінням бульби, потім рослини в період бутонізації–цвітіння обприскували водним розчином (3 мл/л) на основі штамів бактерій Pseudomonas fluorescence АР-33 (біопрепарат Планриз) та 0,5–0,6% розчином фунгіциду Ридомілу Голд МЦ 68WG. Досліди проводили з районованими сортами Лілея та Скарбниця. Біологічним контролем були метаболіти бактерій Bacillus subtilis (біопрепарат Фітоцид, 2,0 л/га),  також досліджували біопрепарати Діазофіт, Фосфоентерин (ФМБ) на основі азотфіксуючих та фосфоромобілізуючих бактерій.

В усіх ґрунтово-кліматичних зонах застосування Фітоциду, Планризу, Діазофіту, Фосфоентерину та фунгіциду Ридоміл Голд МЦ 68 WG підвищує врожайність та товарність картоплі. За зміною досліджуваних показників ранньостиглий сорт Скарбниця виявися більш стабільним порівняно із середньостиглим сортом Лілея. За три роки досліджень у всіх чотирьох ґрунтово-кліматичних зонах Львівської області була найвища загальна і товарна врожайність, коли садили бульби у третій декаді квітня (перший строк). Садіння картоплі у більш пізні строки від першого призводило до збільшення природних втрат.

Читайте також: Названо найурожайніші сорти картоплі

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!