Овочі-Ягоди-Сад

Урожай полуниць і лохини в небезпеці через коронавірус

Карантинні заходи у зв’язку з пандемією COVID-19 матимуть негативний вплив на врожай полуниць через труднощі зі збиранням, а врожай лохини може бути меншим через погане запилення. Ці проблеми непокоять ягідний сектор США, водночас вони актуальні для всіх країн світу

Про це повідомила в своїй колонці на AgroTimes Марія Махновець, консультант з торгівлі органічною продукцією, керівниця Ukrainian Organic Cluster.

«За даними, які надходять із США, у них можуть бути проблеми зі збиранням полуниць та інших ягід. Так само за збирання полуниць найбільше порівняно з іншими ягодами хвилюються українські фермери, оскільки це рання ягода, масове плодоношення якої припадає на травень-червень. Сподівань на те, що ситуація з коронавірусом до цього часу стабілізується, небагато» – зазначила експертка.

На думку аналітиків з США, буде ускладнений сам процес збирання, який передбачає дотримання певних відстаней між працівниками на всіх виробничих етапах.

По-друге, ускладнене переміщення людей всередині країни, а це серйозна проблема, оскільки на ягідні підприємства з’їжджаються збиральники з різних регіонів, а в деяких випадках і з інших країн.

По-третє, у разі, якщо хтось із робітників на зміні захворіє на коронавірус, усю зміну треба відправляти на карантин і замінювати іншими людьми.

Крім того, експертка зазначила, що в США є проблема із запиленням лохини. Відомо, що лохина є самозапильною культурою, але для якісного врожаю потребує додаткового запилення. Проте в умовах карантину це може стати проблемою, оскільки в США бджіл для запилення може використовувати декілька виробників лохини в різних регіонах, а перевезення бджіл дещо ускладнене. Отже, американські виробники вже говорять про те, що врожайність лохини через цей фактор може бути меншою.

Читайте також:Ціни на ягоди можуть зрости у 2-3 рази

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!