Овочі-Ягоди-Сад

Укриття лоз вже не убезпечує від екстремальних морозних пошкоджень

Укриття лоз вже не убезпечує від екстремальних морозних пошкоджень

Різноманітні формування кущів винограду, прийоми захисту лоз грунтом не усувають сучасних екстремальних коливань температури в укривному валі.

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» пише доктор наук, професор Миколаївського державного аграрного університету Іван Шевченко.

На думку дослідника, формування кущів винограду та захист лоз грунтом не гарантують захисту від імовірних морозних пошкоджень різного ступеня, розвитку хвороб деревини винограду, додає науковець.

Досить часто за рівних умов зимівлі пошкодження центральних та замісних бруньок на лозах, вкритих грунтом, були однаковими або більшими ніж у тих, що зимували без укриття, підкреслює Шевченко.

Внаслідок нестійкого теплового режиму в укривному шарі грунту лози передчасно виходили зі стану глибокого покою, що значно зменшувало стійкість тканин до несприятливих умов, а іноді довготерміновий високий тепловий режим в укривному валу провокував розвиток бруньок, які за наступного зниження температури масово гинули, навіть за незначного погіршання теплового режиму.

Читайте також: Садівників очікує зима без екстремального морозу