Овочі-Ягоди-Сад

Українським садівникам треба рівнятися на світові стандарти ліщини

Українським садівникам треба рівнятися на світові стандарти ліщини

Україна щороку імпортує понад 2 тис. тонн горіхів фундука, бо власне виробництво становить лише 20 тонн. Промислове вирощування ліщини в країні лише набирає обертів. Враховуючи цінність і попит ринку, експерти називають фундук культурою майбутнього.

Про це пише журнал «Садівництво по-українськи».

Головна перевага фундука на тлі інших багаторічних плодових культур – у довговічності насаджень. За своєчасного омолодження кущів плантації можуть плодоносити 100-120 років.

До того ж вирощування ліщини добре піддається механізації.

«Культура стійка до посухи і морозів (у Європі найпівнічніші насадження розташовано у Норвегії), не вибаглива до ґрунтів – фундук можна вирощувати і на орних землях, і на схилах, і в заплавах річок, і в долинах, – наголошує Людмила Постоленко, науковець Інституту помології ім. Л. П. Симиренка НААН України. – Горіхи фундука високо транспортабельні та зберігаються до трьох років».

Простота розмноження і вирощування фундука робить його доступним для фермерського садівництва. Культура розмножується вертикальними, горизонтальними та дуговими відсадками, зеленими живцями, діленням куща та щепленням.

Є світові стандарти ліщини, на які треба рівнятися українським садівникам, зауважує Людмила Постоленко.

«На ринку цінують плоди округлої форми, з виходом ядра понад 50% і високим умістом у ядрі олії  – 72% і вище. Роль сорту в якості плодів визначальна», – підкреслює вчена.

Як повідомлялося, вітчизняні фундуки потребують менше поливу, ніж італійські.