Українські десертні груші ростуть на Поліссі та в Степу
Груші української селекції конкурентні з сортами західної селекції, проте можуть рости в умовах Західного Лісостепу та українського Полісся.
Про це в журналі «Садівництво по-українськи» розповідають Юлія Ходаківська, Микола Матвієнко та Зінаїда Іскренко, вчені Інституту садівництва НААН.
«Українські селекціонери створили в різних регіонах країни відмінні сорти груші, цілком конкурентоздатні, з найкращими зразками світової селекції. Особливо пріоритетними є розроблення зі створення сортів, здатних в умовах вельми помірного тепла західного Лісостепу та українського Полісся формувати високотоварні маслянисті плоди високих смакових переваг, які практично не уражує парша», – зазначають дослідники.
Вони пояснюють, що сортимент груші в Європі базується в основному на найстаріших сортах французької, бельгійської, англійської, американської, австралійської селекції: Конференція, Деканка дю Коміс, Бере Гарді, Бере Люкаса, Любіміца Клаппа та її червоноплідні мутації. Генерал Леклерк, Тріумф Пакгама, Бере прекос Моретіні, Вільямс та його червоноплідні мутації, Гранд Чемпіон, Пас-Крассан та інші.
Частину з цих сортів майже повсюдно можна вирощувати і в Україні (Улюблена Клапа, Конференція, Деканка дю Коміс) та практично всі — у південних регіонах України, а також у грушевому районі — Придністров’ї, теплому Покутті на Буковині, у районах Вінниччини та Хмельниччини, що прилягають до Молдови, на Закарпатті.
З українських сортів десертних груш вони відзначають Вежу мускатну, Деканку мускатну, та Ольхотівську.
Читайте також: Груші української селекції мають високу рентабельність