Овочі-Ягоди-Сад

Україна показала найвищі темпи росту експорту ягід

Україна показала найвищі темпи росту експорту ягід

Україна за підсумками попередніх 5 сезонів стала найбільш швидкозростаючим експортером ягоди серед усіх країн світу, що входять до топ-20 на кінець 2022 року.

Про це під час форуму Global Berry Congress у Нідерландах розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Про це повідомляє EastFruit.

«Експорт ягід з України у 2018-2022 роках зростає в середньому на 25% щороку, переважно внаслідок збільшення експортних відвантажень замороженої малини. Однак і лохина останнім часом почала вносити свою частку  в цей процес, що дає змогу Україні щорічно просуватися вгору в рейтингу найбільших експортерів ягід у світі», – зазначив Андрій Ярмак.

Проте, за словами доповідача, близько $100 млн Україна залишає Польщі, що дає змогу останній утримувати провідні позиції в експорті свіжих і заморожених ягід, допрацьовуючи та реекспортуючи українську ягоду. При цьому Україна продовжує продавати ягоди за найнижчою ціною на ринку, в той час, як за певних маркетингових зусиль і незначних інвестицій у технології, з огляду на унікальні агрокліматичні умови вирощування, могла б продавати цю продукцію за преміальною ціною.

Читайте також: Перу експортуватиме менше лохини в сезоні 2023/24