Овочі-Ягоди-Сад

Україна подвоїла експорт заморожених овочів 

Україна подвоїла експорт заморожених овочів 

За перший квартал 2024 року експорт заморожених овочів з України збільшився більш ніж удвічі порівняно з тим же періодом минулого року і досяг 2,2 тис. тонн, принісши понад $2,7 млн. доларів експортної виручки.

Про це повідомляє EastFruit.

Видання уточнює, що основними експортними товарами були заморожені цвітна капуста, броколі та цукрова кукурудза. А головними покупцями заморожених овочів з України виступали Німеччина, Ізраїль, Бельгія, Італія, Польща, Франція та Румунія. При цьому Ізраїль здебільшого імпортував з України цукрову кукурудзу у замороженому вигляді.

«Зростання експорту овочевої заморозки, хоча це може здатися багатьом дивним, є прямим наслідком бурхливого розвитку вирощування ягід в Україні. Після того, як в Україні різко зросло виробництво малини, інвестори почали вкладати кошти в нові підприємства із заморожування цієї ягоди. Однак для більш ефективного використання обладнання, потужностей зі зберігання замороженої продукції та маркетингу, багато хто почав розширювати асортимент продукції, поступово включаючи в нього інші ягоди, фрукти і навіть овочі. Це дозволяє вже кілька років поспіль підвищувати обсяги експорту заморожених овочів», – прокоментував Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Читайте також: Україна нарощує експорт овочів