Овочі-Ягоди-Сад

Учені вкривають дерева від заморозків теплою піною

Учені вкривають дерева від заморозків теплою піною
Використання установки "Полі-Т" в якості обприскувача

Спеціалісти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» розробили багатофункціональну установку «Полі-Т», яка забезпечує комплексний захист саду піною від заморозків, шкідників, хвороб та птахів.

Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповів доктор технічних наук Костянтин Коритченко.

Установка захищає сад від весняних заморозків, здійснює дезінсекційну обробку дерев аерозолями та відлякує птахів.

Конструктори розробили інноваційну технологію, що базується на покритті дерев теплою піною. Наявність теплого повітря всередині пінної бульбашки дозволяє енергоефективно використовувати теплову енергію, що генерується установкою «Полі-Т».

При дезінсекційній обробці саду установкою «Полі-Т», на відміну від садових оприскувачів, подрібнення спеціального розчину відбувається продуктами детонації, які витікають з надзвуковою швидкістю, – 800-1000 м/с. Розмір крапель у аерозолі досягає 5-10 мікрон. Така аерозольна хмара більш повільно осідає у повітрі, чи забезпечується більш рівномірна обробка крони дерев.

На відміну від пропанових гармат, установка «Полі-Т» створює більш потужний постріл за рахунок тиску 15-20 атмосфер проти 2 атмосфер. Рівень гучності звуку досягає 150 дБ, що збільшує дальність її дії. Частота пострілів складає близько 1200 за хвилину. На цій частоті працює серце у багатьох птахів, що робить перебування птахів в саду некомфортним.

Читайте також: Один вентилятор захищає від приморозків до 6 га саду