Овочі-Ягоди-Сад

У загущеному саду з часом дрібнішають плоди

У загущеному саду з часом дрібнішають плоди

Оптимальна густота садіння в тих чи інших ґрунтово-кліматичних умовах враховує тип підщепи, сили росту помологічного сорту, спосіб формування крони, рівень родючості ґрунту, наявність і ступінь ґрунтовтоми, забезпечення вологою тощо. Істотною є також величина господарства, доступність робочої сили та наявність засобів механізації. Проте, в надмірно загущеному саду з часом дрібнішають плоди.

Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Світлана Овчаренко, власниця ФГ Подільський плодорозсадник «Ренет» (Хмельницька обл.).

«Значне загущення з метою отримання високого врожаю з часом спричиняє здрібніння і погіршення якості плодів, – зазначила вона. – Зокрема, за однорядного садіння плоди завжди кращої якості, аніж у саду, посадженому смугами». 

Спеціалістка уточнила, що для садів на карликових підщепах зазвичай застосовують однорядне садіння зі схемою 3,5 × 1,25–1 м, причому ширина міжрядь залежить від наявної в господарстві техніки. 

«Враховуючи теперішню недостатню забезпеченість засобами механізації для високоінтенсивних насаджень, у деяких випадках доцільно використати навіть ширину міжрядь 4 м, а за можливого недотримання відповідного способу формування дерев та інших причин, що можуть викликати посилений ріст дерев, відстань між деревами в рядах має бути збільшена», – додала вона.

Читайте також: Для збільшення розміру яблук дерева обробляють розчинами водоростей