У Великій Британії виявили колорадського жука, якого тут не було 46 років
Британське Агентство з охорони здоров’я тварин і рослин (APHA) закликало картоплярів, переробників і всю громадськість загалом посилити пильність щодо колорадських жуків після того, як агентство підтвердило виявлення личинок колорадського жука в графстві Кент 11 липня.
Про це повідомляє Ротато News Today.
Підтвердження було зроблено після лабораторної діагностики зразків, взятих фахівцями, із потерпілого картопляного поля. Таким чином, це перший підтверджений спалах з 1977 року. Наразі експерти APHA тісно співпрацюють із постраждалим виробником, щоб повністю знищити шкідника на ділянці. Крім того, буде проведено ретельне обстеження прилеглих територій на відстані 1 км, щоб визначити, чи є інші випадки поза безпосередньо зараженою зоною.
Колорадський жук не є ендемічним для Великобританії і нині регулюється як карантинний шкідник з обмеженнями на ввезення та переміщення сприйнятливого матеріалу-господаря. Проте шкідник іноді завозиться до Великобританії з континентальної Європи у вигляді «автостопників» на овочевих культурах, при виявленні про колорадських жуків повідомляється у Службу здоров’я рослин Великобританії, яка вживає заходів відповідно до результатів.
За останні 70 років у Великобританії відбулося два спалахи колорадського жука, один у 1976 р. і один у 1977 р. Обидва спалахи були ліквідовані невдовзі після виявлення.
Колорадський жук, Leptinotarsa decemlineata, є основним шкідником пасльонових по всьому світу. Личинки та дорослі особини харчуються листям, і, якщо їх не лікувати, можлива повна дефоліація рослин. Колорадський жук був вперше визнаний шкідником картоплі в Колорадо в 1859 році після того, як поселенці завезли картоплю до рідного ареалу цієї комахи у східних Скелястих горах. Рідним господарем для цієї комахи є родич картоплі паслін колючий або рогоподібний (Solanum rostratum). Жуку знадобилося близько 30 років, щоб пристосуватися до картоплі. Після цього розпочалася світова експансія.
Читайте також: Генетика колорадського жука успішно протидіє пестицидам