Овочі-Ягоди-Сад

У Сумській області 99,1% картоплі вирощують індивідуальні селянські господарства

Тільки 0,9% від загального виробництва картоплі в області припадає на підприємства різних форм власності.

Про це пише журнал «Плантатор».

Загалом, сільське господарство області в рослинництві спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, а овочівництво та картоплярство займають лише 5%.

Протягом останніх 10 років істотного спаду картопляного виробництва на Сумщині не було. Водночас спостерігалося поступове, із незначними коливаннями, скорочення відведених під картоплю земельних площ. Так, якщо станом на 2009 рік вони становили 63,8 тис. га, то у 2019-му році –– 58,2 тис. га.

У 2019 році валовий збір картоплі по Сумській області, враховуючи всі категорії господарств, загалом становив 950 тис. тонн.

Що стосується врожайності картоплі, то найвищий її рівень в області за період з 2009 по 2019 рік зафіксовано у 2014 році (221 ц/га); найнижчий –– у 2010 році (152 ц/га). Це практично вдвічі менше порівняно з країнами розвиненого картоплярства.

Читайте також: Україна за жовтень імпортувала картоплі більше, ніж будь-коли за рік

Причин низької врожайності багато. Одна з них –– недостатня якість посадкового матеріалу, адже в селянських господарствах використовується і п’ята, і подекуди навіть сьома репродукції. Ще одна причина низької врожайності може бути пов’язана із сортовими ресурсами. Окрім того, у значній частині господарств практикується багаторічне вирощування за принципом картопля після картоплі, або на ділянках, де раніше росли інші пасльонові, що теж знижує врожайність.

Недобір картоплі в селянських господарствах нинішнього року фахівці пояснюють також несприятливими погодними умовами: літо було посушливим. У червні-липні, коли відбувається найбільш інтенсивне бульбоутворення, опадів випало в кілька разів менше за норму.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!