У США посилили прилипання пестицидів до листя

Інженери Массачусетського технологічного інституту (США) створили інноваційну технологію, яка дозволяє краплям пестицидів краще прилипати до листя рослин. Це дозволить фермерам зменшити витрати на агрохімію та мінімізувати забруднення довкілля.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби університету.
Розробка передбачає покриття кожної краплі надтонким шаром олії, завдяки чому вона не стікає з водовідштовхувальної поверхні листка, а залишається на ньому. Тестування показало, що така технологія може підвищити «липкість» крапель у 100 разів.
Стартап AgZen, створений дослідниками MIT, вже впроваджує систему RealCoverage, яка моніторить якість обробки культур у режимі реального часу. Вона дозволила зменшити витрати на пестициди на 30–50%.
«Ви могли б повернути американським виробникам мільярд доларів, якби заощадили 6 відсотків їхнього бюджету на пестициди, – сказав Вішну Джаяпракаш, провідний автор дослідницької статті та генеральний директор AgZen. – У лабораторії ми отримали 300 відсотків додаткового продукту на рослині. Тож це означає, що ми можемо на порядки зменшити кількість пестицидів, які обприскують фермери».
У 2025 році система охопить 920 тис. акрів (372 311 га) сільськогосподарських угідь у США та Європі. Інвестори вже вклали $10 млн у комерціалізацію технології.
Читайте також: Осот і лободу на картоплі важливо контролювати вчасно, – агроном