Овочі-Ягоди-Сад

У Сербії та Молдові прогнозують гарний урожай яблук

Всесвітня асоціація яблук і груш (WAPA) спрогнозувала врожай яблук для ключових виробників яблук не тільки в Європі, а й в Азії та Північній Америці.

Про це пише польське видання Sad24.

За інформацією WAPA, Сербія планує зібрати майже 500 тис. тонн – на 7% більше, ніж рік тому. Врожай у Туреччині також збільшиться до 3,55 млн тонн (роком раніше 3,1 млн). Урожай в Молдові також незначно збільшиться і складе 670 тис. тонн. 

Ці три країни відправляють яблука в Росію і є бенефіціарами ембарго. Російським садівникам це не подобається і вони підтримують тимчасову заборону на ввезення яблук. Якщо така заборона насправді набуде чинності, це вдарить насамперед по виробниках з Молдови – адже їхні яблука заполоняють російський ринок наприкінці літа та восени. В основному це пов’язано з малими потужностями для зберігання в Молдові та зосередженості лише на російському ринку.

Падіння врожаю на 30% очікується і в Росії, а це означає, що врожай складе 1 млн тонн. Україна також повідомляє про зниження врожаю на 20% до 1,164 млн. тонн. За винятком того, що дані обох цих країн важко перевірити, вони також не показують, скільки буде якісних яблук із сучасних госопдарств, оскільки ця частка змінилася за останні роки.

Урожай у США очікується рекордний – 5389 млн тонн, на 9% більше, ніж рік тому. Тому на експортних ринках, особливо в Азії Польщі та Україна зіткнуться з жорсткою конкуренцією. 

Китай оцінює свій урожай в 41 млн тонн. Це на 30% більше, ніж рік тому, але набагато менше, ніж у рекордний 2017 рік, коли китайці зібрали 44,5 млн тонн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!