Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

У секторі тепличного томату посилюється конкуренція

У секторі тепличного томату посилюється конкуренція

Низька платоспроможність українських споживачів не дозволяє піднімати ціни, разом з тим посилюється конкуренція з турецькими виробниками а також вітчизняними тепличниками, що вирощують продукцію у неопалюваних плівкових теплицях.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Останнім часом помічаю, що таких, як я, фермерів меншає, – розповів фермер Андрій Пустовар із села Покровське Дніпропетровської області. – Вони зупиняють свою діяльність, бо купівельна спроможність населення постійно падає. При цьому ринок наводнюється томатами з Туреччини. Серед українських виробників конкурентами стають тепличники, які вирощують томати без опалення й виставляють нижчі ціни».
Фермер поскаржився на подорожчання дров та вугілля, які за ціною наздогнали пелети. Але останні легші за вагою, компактно зберігаються.
«Міг би розширюватися, поставити ще кілька теплиць – землі вистачає. Так хто інвестує в мої плани? Метал, необхідний для конструкцій, подорожчав суттєво. Наприклад, погонний метр труби коштував 76 грн, а зараз 110. За сприятливих обставин такі вкладення окупляться не раніше, ніж через півтора-два роки», – підрахував він.

Читайте також: На V-подібних шпалерах отримують до 31 кг томатів з квадратного метра

Журнали