Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі подешевшають фрукти та овочі

У Польщі подешевшають фрукти та овочі

Через зниження ставок ПДВ на період з 1 лютого 2022 року до 31 липня 2022 року у Польщі та інших країнах Євросоюзу очікується зниження цін на фрукти, овочі та інші продукти харчування. 

Про це повідомляє асоціація «Укрсадпром» на своїй сторінці у Фейсбук.

У дописі йдеться, що у четвер, 27 січня 2022 року, президент Польщі Анджей Дуда підписав документ про зміни до закону про оподаткування товарів і послуг. Нововведення тимчасово знижує ставку ПДВ на зокрема й на продукти харчування (з 5 на 0%), пальне (з 23 на 8%), добрива, засоби захисту рослин (з 8 на 0%), а також на природний газ (на 0%) і енергію, електричну та теплову – до ставки 5%.

Аграрії, що продають аграрну продукцію та сплачують ПДВ на загальних засадах у період з 1 лютого по 31 липня 2022 року сплачуватимуть 0% ПДВ з таких видів проданої продукції: овочів і плодів, їстівних горіхів; зерна й насіннєвого матеріалу, продукції олійних культур; рослинної продукції для переробки та лікарських рослин; молочних продуктів; пташиних яєць; натурального меду; харчових продуктів тваринного походження.

Нульовий ПДВ має знизити ціни продуктів для споживачів, адже він діятиме у всьому ланцюгу постачання харчів — для аграріїв, які здають вирощене на переробку, для торгівців харчами та для кінцевих споживачів, який ці харчі купують.

Продавці продуктів повинні будуть з 1 лютого 2022 року змінити у своїх магазинах налаштування фіскальних касових апаратів – так, щоб нараховувати 0% ПДВ на молоко, яйця, фрукти й овочі, а також будуть зобов’язані поінформувати клієнта про те, що ПДВ було знижене на підставі внесених у законодавство змін.

У Асоціації нагадують, що нульовий ПДВ для усіх продуктів харчування, у тому числі для фруктів та овочів, на території усього ЄС планують запровадити до середини 2022 року. Метою новації є запобігання світовій інфляції, що стала одним із  економічних наслідків пандемії COVID-19.

Перед цим у грудні 2021 року, після чотирирічних переговорів між міністрами фінансів усіх країн-членів ЄС було досягнуто згоди щодо тексту Директиви ЄС про ПДВ. Погоджений текст Директиви дав змогу окремим країнам-членам запроваджувати у себе нульовий ПДВ на продукти харчування терміново, не чекаючи, доки зміни автоматично стануть чинними на території усього ЄС. Найпершою зміни в свою систему нарахування ПДВ почала вносити Польща, яка є одним із найактивніших ініціаторів запровадженням новації з нульовим ПДВ на продукти харчування в ЄС.

Читайте також: Економісти порівняли ціни на овочі та фрукти в Польщі та Україні