Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі очікують подешевшання фруктів та подорожчання овочів

У Польщі очікують подешевшання фруктів та подорожчання овочів

На думку аналітиків Департаменту макроекономічного аналізу Credit Agricole Bank Polska нині на ринку фруктів ми маємо справу з довгостроковим зниженням цін. З іншого боку, ціни на овочі зростають, йдеться у звіті фінансової установи.

Урожай фруктів у Польщі наразі оцінюється в понад 4,0 млн тонн (+ 3,3% тут і далі до попереднього року), тоді як врожай ягід майже в 0,6 млн тонн (+ 0,5%).

Зокрема, урожай яблук оцінюється приблизно у 3,6 млн тонн (+ 2,8%), а вишні – приблизно в 165 тис. тонн. тонн (+ 8%), сливи приблизно 110 тис. тонн (+ 10%), груші прибл. 57 тис. тонн (+ 1%) та черешні приблизно на 58 тис. тонн (17%).

Урожай смородини оцінюється у понад 150 тисяч. тонн (+ 11%), полуниці майже на 177 тис. тонн (+ 21%), малини приблизно за 120 тис. тонн (без змін) та аґрусу приблизно на 9,3 тис. тонн (+ 5%).

Цьогорічний урожай польових овочів становитиме приблизно 3,9 млн тонн (-2%), а отже, буде нижчим за середній для останні 5 років.

Врожай капусти оцінюється приблизно в 700 тис тонн, цвітна капуста приблизно за 145 тис. тонн, цибулі приблизно за 630 тис. тонн, моркви приблизно за 630 тис. тонн, червоного буряка приблизно за 240 тис. тонн, огірків приблизно за 120 тис. тонн, а птоматів –  приблизно за 160 тис. тонн Врожай решти польових овочів оцінюється приблизно в 1,2 млн тонн.

Цьогорічний урожай овочів захищеного ґрунту складе приблизно 1,2 млн тонн (+ 1,3%). Зокрема, виробництво тепличних томатів складе приблизно 675 тис. тонн (+ 0,7%), а тепличних огірків – 295 тис. тонн (+ 1,7%).

Аналітики Credit Agricole Bank Polska констатують зниження цін на фрукти. Це явище пояснюють сильною пандемією, високою базовою дією минулого року, а також високими запасами фруктів після попереднього сезону.

У той же час вони відзначають зростання цін на овочі через зниження врожаю цього року. Масштаби подальшого зростання цін залежатимуть від остаточного розміру врожаю пізніх овочів. З урахуванням погодних умов у серпні-вересні, він може покращитися.

Читайте також: Експерт спрогнозував найнижчий урожай капусти за кілька років