Овочі-Ягоди-Сад

У майнінгу овочевої «крипти» виробник кожного року як на старті

У майнінгу овочевої «крипти» виробник кожного року як на старті

Виробництво овочів в автоматизованій теплиці має багато спільного з майнінгом криптовалют. 

Таку думку висловив у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» Василь Щербанюк, співзасновник підприємства з вирощування овочів «Овочева база №1» (Тернопільська область).

«Ви нічого не робите – просто дивитесь в екран і слідкуєте за курсом біткоїну, порівнює він. – Все аналізує комп’ютер, а ви тільки покращуєте відеоплату та процесор на більш швидкі. Так і у в тепличному овочівництві – ви просто закладаєте кращі мікродобрива, аналізуєте воду і CO2, а головне – забороняєте собі і іншим ходити у теплицю, тим більше водити туди екскурсії. Якщо ж людина, яка відповідає за теплицю, вимушена зайти, обов’язкові бахіли та захисна уніформа. Ви не уявляєте, яку кількість хвороб та шкідників ми заносимо туди».

Валюту, яку майнить овочівник, можна назвати будь-як, – пожартував Василь Щербанюк. – «Буряко-койн, морква-койн чи батато-койн, просто на початку кожного року виробник визначає собі суму, яку хоче витратити, а у кінці має стабільний приріст». 

«Будь-яка валюта чи криптовалюта котується за синусоїдою, тобто зростає, але не вертається в нуль, а повертається до попереднього піку або нижче цього піку, – пояснив овочівник. – Тому, якщо ви вже не на старті, то ви й не зловите гарної маржі на валюті. З овочами, та й з будь-якою іншою культурою, у схемі, яку ми пропонуємо, ви кожного року будете, як на старті. Знову посадили і знову отримали той самий результат, втім кожного року ви себе вдосконалюєте».

Читайте також: Конкурувати з Туреччиною можна за напрямком помідорів черрі