У 2020-му тепличникам не повезло з локдауном, але допомогла ціна на газ, – виробник
Пандемію COVID-19 вважає найбільшою загрозою роботи галузі президент асоціації «Теплиці України» Євгеній Чернишенко. Весняний локдаун та закриття продовольчих ринків зменшили реалізацію продукції, знизили її ціну. Але несподівано допомогла ринкова ціна на газ, яка торік суттєво знизилася.
Про це він розповів у коментарі AgroTimes.
«Тепличникам не повезло з весняним локдауном. – сказав Євгеній Чернишенко. – Із закриттям ринків зменшилася реалізація продукції, впала ціна на неї. Але несподівано пощастило із ціною на газ. Він подешевшав тоді, коли ніхто цього не чекав. У червні 1 тис. кубометрів його коштувала близько двох тисяч гривень з ПДВ, але без вартості транспортування. Ціна протягом літа та осені постійно зростала, але в межах, того, що можна було витримати. В грудні минулого року 1 тис. кубометрів його коштувала 5300 грн. Це дало змогу тепличникам заробити. Адже вартість енергоносіїв складає близько половини собівартості продукції.
Заробітки були не надто великими, які б дозволяли розраховувати на якісь інвестиційні проєкти. Але дали можливість оновити технологічне обладнання з підживлення, регулювання клімату, зашторювання тощо».
За словами президента асоціації «Теплиці України», станом на січень 1 тис. кубометрів газу коштує 7600 грн без транспортування. Це вже насторожує всіх тепличників.
В українському овочівництві зараз працює близько 190 га промислових теплиць та 3,5 тис. га – плівкових фермерських теплиць.
На більшості промислових теплиць в січні опалюються тільки розсадні відділення, але три підприємства, які вирощують продукцію на світлокультурі, збирають урожай. Це Уманський тепличний комбінат на Черкащині, DF Agro в селі Синьків на Тернопільщині та невелика ділянка – 2 га на Баришівському тепличному комбінаті на Київщині.
Читайте також: Під час карантину споживання салатів зменшувалося на 40%