Томати зробили різнокольоровими завдяки модифікації генів
Група італійських вчених з Політехнічного університету Валенсії та Університету Тусії, лабораторій ENEA, CREA завдяки редагуванню генів отримала томати типу Сан-Марцано різних кольорів, з новими органолептичними, поживними та естетичними якостями.
Про це повідомляє FreshPlaza.
«Ми зберегли типові характеристики, передані вулканічним грунтом Везувію без змін, але покращили вміст каротиноїдів, хлорофілу та флавоноїдів, а також процес дозрівання, – пояснив Джанфранко Диретто, дослідник з ENEA. – Кожна мутація розвивала специфічні органолептичні та харчові властивості. Наприклад, хоча жовті томати не містять стільки антиоксидантів через нижчий вміст лікопіну, вони мають більше амінокислот, вітамінів, ксантофілів та хінонів. Коричневі томати набувають хлорофілу, який, як правило, відсутній у червоних овочах, а також більший вміст цукру та вітаміну Е, тоді як фіолетові набувають антоціанів».
За словами Андреа Маццуккато, наукового співробітника кафедри сільськогосподарських та лісових наук університету Тусії, результати експерименту будуть використовується для майбутніх досліджень. А використання інноваційних технологій, таких як редагування геному, дадуть нові сорти томатів швидше і безпечніше порівняно з класичними програмами гібридизації. Більше того, ці лінії можна перетворити на нові комерційні сорти.
Читайте також: Селекціонери починають роботу над сортами томатів, стійких до вірусу ToBRFV