Овочі-Ягоди-Сад

Томати добре ростуть між сонячними панелями

Томати добре ростуть між сонячними панелями

Томати вигідно вирощувати між сонячними панелями: рослини отримують менше теплового стресу, а панелі краще охолоджуються завдяки транспірації рослин, повідомляє Canary Media.

У дослідженні 2019 року, результати якого опубліковані в Nature Sustainability, в Університеті Арізони Biosphere 2 врожайність помідорів черрі подвоїлася при вирощуванні під сонячними панелями.

«Вони отримали багато світла, багато води, а температурний стрес знизився трохи нижче цього порогу, щоб вони могли плодоносити протягом літа та отримати додатковий місяць виробництва та більше урожаю на рослину», — сказав Грег Баррон-Гаффорд, керівник автор статті та професор Школи географії та розвитку Університету Арізони.

Тінь, яку створюють сонячні панелі, може допомогти зберегти воду, створити вологість і знизити температуру, яка може стати занадто високою навіть для теплолюбних помідорів. 

В умовах Каліфорнії, у середньому врожайність томатів подвоїлася порівняно з неагровольтаичними ділянками, тоді як інші культури, такі як пшениця, огірки, картопля та салат, показали негативний вплив.

Читайте також: Сонячні панелі над садами можуть давати дохід до 8 тис. євро/га на рік