Овочі-Ягоди-Сад

Тепличники відмовляються від вирощування томатів на користь перців

Через загострення конкуренції на європейському ринку томатів, труднощі із робочою силою та стабільні ціни на перець підштовхують іспанських тепличників зменшувати площі під помідорами на користь перців, повідомляє Hortoinfo.

У Asaja Almeria, спілці виробників овочів іспанської провінції Альмерія, де вирощується значна частина овочів ЄС, відзначають, що площі під томатами на наступний сезон скорочуються на  1,5% – 140 га, порівняно із сезоном, який щойно завершився.

Президент Asaja Almeria Антоніо Наварро сказав, що «ставка Альмерії на вирощування овочевого перцю зросте на 2%, що зумовлено більшою стабільністю, яку пропонує ця культура, головним чином з точки зору цін. Незважаючи на більш високі витрати на висаджування, овочевий перець вимагає менше робочої сили порівняно з помідорами. Ці витрати є вирішальними, коли мова йде про вибір між тією чи іншою культурою».

Крім того, вирощування перцю передбачає більшу маржинальність.

Asaja Almeria також очікує, що вирощування баклажанів зросте приблизно на 3%, частково через прийнятні загальні результати, досягнуті цим продуктом під час сезону. Урожай огірків та кабачків минулого сезону виріс на 1,5%.

Читайте також: На ринках півдня настав сезон перців