Овочі-Ягоди-Сад

Тензіометр допомагає швидко й точно визначати терміни й норми поливів виноградника

Тензіометр допомагає швидко й точно визначати терміни й норми поливів виноградника

Динаміку запасів вологи у ґрунті виноградника доступніше, простіше й надійніше спостерігати за допомогою тензіометру.

Робота цього приладу базується на вимірюванні капілярного тиску ґрунтової вологи. Принцип його дії аналогічний процесам поглинання вологи коренями рослин, зокрема й винограду.

Основними перевагами методу є простота інтерпретації отриманих із його допомогою результатів, адже визначений тензіометричний тиск (капілярний потенціал ґрунтової вологи) є прямим показником доступності вологи для коренів винограду. За допомогою тензіометрів терміни та норми поливів можна визначати швидко й точно.

Тензіометр легко інтегрувати в системи автоматичного управління поливами. Цей метод надійний, значно дешевший і потребує менших затрат праці. До того ж термін експлуатації тензіометра не обмежений.

Серед недоліків цього методу – дуже вузький діапазон, у якому тензіометр здатен вимірювати вологість ґрунту – від повної вологоємності до 0,6 найменшої вологоємності. Це майже унеможливлює його застосування в умовах богарного виноградарства.

Ускладнює використання методу й те, що при визначенні норм поливу тензіометричний тиск слід перераховувати у вологість ґрунту, й для кожного типу ґрунтів існує своя залежність між тиском і вологістю.

Точність роботи тензіометра залежить від рівня засолення ґрунту й потрапляння повітря у прилад. Також тензіометр слід постійно заправляти водою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!