Температурні стрибки провокують сріблястість листя томатів у закритому ґрунті
Cріблястість листя томатів як фізіологічний розлад здебільшого є результатом раптового зниження температури верхньої частини рослини під час переднічного охолодження плівкового тунелю.
Про це пише журнал «Плантатор».
Найчастіше прояви сріблястості трапляються під кінець зими й ранньою весною, коли сонячне випромінювання інтенсивне, добре нагріває рослини вдень, а температура зовні теплиці ще доволі низька. Доведено, що коли верхівки рослин обвіює холодне повітря (8–11 °С), зростає ризик появи сріблястості листя і роздвоєння верхівок рослин. При цьому сріблястість з’являється на листках від третього до п’ятого грона на рослинах листопадового посіву.
Спостережено, що рослини з раніших посівів є більш уразливими до сріблястості, ніж рослини пізніших посівів. Найбільше випадків появи сріблястості спостережено в насадженнях жовтневого посіву томатів. За умови пізнішого посіву прояви сріблястості зменшуються. Описаний розлад може проявлятися в усіх видах теплиць і охоплювати понад 20% рослин.
Якщо внаслідок прояву сріблястості листовий апарат рослини набув істотних змін, але загальмування в рості й плодоношенні не помітно, слід поспостерігати: чи будуть поглиблюватися прояви, чи не послабне інтенсивність росту верхівки. У разі наростання негативних тенденцій дефектні рослини слід видаляти, оскільки дефективне листя томатів не може повною мірою брати участь у фотосинтезі, не виконує функцію повноцінного забезпечення рослини поживними речовинами, що негативно впливає на утворення плодів.
Крім температурних стрибків, зміну кольору листя рослин (сріблястість) можуть викликати активність шкідників і вірусні захворювання.
Читайте також: Причиною сріблястості листя томатів можуть бути помилки догляду
Додати коментар