Світові ціни на цибулю передчувають підйом
У середині вересня Індія заборонила експорт цибулі, що призвело до зростання попиту на нідерландську, іспанську, єгипетську, турецьку та китайську цибулю в Азії та на Близькому Сході. Тим більше, що новий урожай в Європі та північно-західних штатах США характеризується відсутністю цибулин великих розмірів, що створює можливості для інших країн-виробників, таких як Італія.
Про це повідомляє FreshPlaza.
У Нідерландах надзвичайно суха весна значно погіршила урожай цибулі. Дощі пізніше покращили катастрофічну ситуацію. Є й проблеми з якістю.
Нині попит на голландську цибулю в основному надходить з двох місць: Західної Африки та Далекого Сходу. Несподіване припинення експорту Індією призвело до збільшення попиту з боку Азії. Минулого року Індія вже діяла непередбачувано, і, здається, цього разу це повторюється. До речі, експортери кажуть, що це збільшення попиту також вкрай необхідне, оскільки розширення площі червоної цибулі в протилежному випадку призведе до надлишку пропозиції.
У Німеччині отримали середній урожай з цибулинами невеликих розмірів. Посівні площі швидко розширюються, особливо в північнонімецькій Нижній Саксонії.
У Великій Британії цибуля мала складний вегетаційний період, з однією з найвологіших зим, за якою настала дуже тепла і суха весна. Літо було спекотним. Зрештою, врожай отримали відносно добрий. Через коронавірус навесні був надзвичайно високий попит на цибулю .Тепер залишається з’ясувати, які обмеження будуть в зимові місяці, і який вплив це матиме на ціну.
Цього року урожай у Франції хороший як за обсягом, так і за якістю. Французькі виробники також задоволені розмірами та погодними умовами під час збору врожаю; однак є певні занепокоєння щодо продажів, особливо в готельно-ресторанному господарстві, які мають обмеження.
У деяких районах Австрії виробництво продукції на 20% нижче середнього. Як внутрішній попит, так і експорт залишаються стабільними. Ціни складають від 0,12 до 0,15 €/кг.
В Італії попит на внутрішньому ринку все ще досить малий, але попит на італійську цибулю з-за кордону більший, ніж у попередні роки. Ціни знизилися на 30% порівняно із минулим роком.
«На європейському рівні площі цибулі більш-менш збігаються із середнім показником попередніх років. Ринок в Італії не відчуває сильного тиску, хоча попит із-за кордону більший, – сказав оператор з Північної Італії. – Високоякісна італійська цибуля користується високим попитом у Франції, Бельгії, Німеччині та Нідерландах, що є ознакою відсутності високоякісних продуктів в решті Європи. Іспанія має обмежену конкуренцію, тому європейські оператори все частіше звертаються до італійських
виробників».
В Іспанії урожай цибулі приблизно на 40% нижчий, ніж минулого року. Цього року площа під цибулею зменшилась на 14%. Через хвилі спеки в основних районах вирощування розміри цибулин невеликі. Зазвичай 30% іспанського врожаю складається з цибулин великих розмірів, але цього року їх частка не перевищує 10%.
Індія заборонила експорт цибулі принаймні до листопада. Після того, як у регіонах виробництва пройшли зливи й ціни на внутрішньому ринку тут почали суттєво зростати, уряд вирішив заборонити експорт цибулі. Індійський уряд робить це вже другий рік поспіль.
Ціни на цибулю в Китаї ростуть через збільшення споживання після зняття обмежень через епідемію коронавіруса та збільшення попиту з боку інших країн.
Дим від пожеж у Каліфорнії впливає на збирання врожаю в США і подекуди затримує його на 7–10 днів. Крім того, сектор має справу з нестачею робітників, а також з браком вантажівок, враховуючи закриття великої транспортної компанії. Тим не менше, ціни залишаються стабільними, на жовтій цибулі, наприклад, дещо нижчі за межу беззбитковості.
Зростають ціни на цибулю також в Перу, Австралії та Новій Зеландії.
Читайте також: Спеціаліст спрогнозував ціни на цибулю