Світова торгівля овочами зростає
За 2023 рік, за даними Міжнародного торгового центру, глобальна торгівля овочами збільшилась на 9% відносно 2022 року, сягнувши $93 млрд. Україна, через бойові дії та окупацію втратила потенціал в цьому сегменті, але у 2023 році негативні тенденції призупинили, щоправда не в усіх культурах. Цього року країна нарощує експорт цибулі.
Про це повідомляють в Українській асоціації аграрного експорту (УААЕ).
Найбільшими світовими експортерами овочевих культур традиційно стали Китай ($11,0 млрд), Мексика ($9,9 млрд), Нідерланди ($9,5 млрд), Іспанія ($9,3 млрд), Канада ($6,4 млрд), США ($5,3 млрд), Франція ($3,5 млрд), Бельгія ($2,9 млрд), Туреччина ($2,4 млрд) й Італія ($2,3 млрд).
Якщо не враховувати сушених бобових, до товарних позицій з найвищою виручкою торік належали помідори, заморожені овочі, перець, картопля і цибуля. Також виділялись вартістю експорту капуста, огірки, сушені овочі та гриби, часник, салат-латук, морква.
«Після різкої втрати виробничо-експортного потенціалу в даному сегменті за результатами 2022 року через окупацію та бойові дії, нашій країні у 2023 році вдалось дещо призупинити негативну динаміку, однак не для всіх культур, – повідомляють в УААЕ. – Нинішній рік характеризується нарощуванням зарубіжних продажів цибулі. В цілому повільне відновлення сектору пояснюється зміною регіональної структури вирощування овочів в Україні, коли замість південних все більшу роль відіграють підприємства з західних і центральних областей, що перемістили наявні виробничі потужності або вперше увійшли в цей бізнес».
Асоціація виділяє головний результат минулого року – разом з пожвавленням експорту вдалось скоротити нестачу пропозиції на внутрішньому продовольчому ринку.
Читайте також: Компанія з Миколаївщини експортуватиме третину овочів