Овочі-Ягоди-Сад

Суницю садову від сильних морозів укривають агроволокном

Морози нижче -150С, особливо з вітром, можуть пошкодити плантації суниці садової. При відсутності снігу їх краще вкрити агроволокном щільністю 23-50 г/м2, вважає Збігнев Ярош з польської дорадчої компанії Doradca Jagodowy.

Про це повідомляє Sadyogrody.

За словами дорадника, суниця садова за нормальних умов і при правильній підготовці до зими повинна легко витримувати температуру від -12 до -15 градусів, але погодні умови восени та на початку зими 2020 року відрізнялися від норми. Восени було багато дощів. Тканини рослин були насичені вологою. На початку зими температура суттєво не опускалася. У деяких районах суниця садова не вступила у фазу глибокого зимового спокою два тижні тому. 

«Тому ризик замерзання високий», – наголошує він.

Сильний мороз у поєднанні з вітром посилює пошкодження рослин. Іноді втрати морозу спричинені не самим перепадом температури, а супутнім сильним морозним вітром, який сушить тканину та спричиняє її руйнування.

Найкращий природний покрив плантацій – сніг. Але не всюди його достатньо.

Для покриття плантацій на зиму застосовують агротекстиль щільністю від 23 до 50 г/м2. Особливо укриття в морози потребують сорти, що походять з теплих країн. 

Дуже чутливий до морозів сорт Азія, який походить з Італії, користується великою популярністю завдяки смаку та розміру ягід. Сорти Флер, Ельсанта та Клері теж недостатньо морозостійкі.

Для поліпшення зимостійкості рослини необхідно правильно доглядати за насадженнями після збору врожаю. Важливо правильне живлення. Суниця садова, добре забезпечена поживними речовинами (кальцієм, калієм та мікроелементами – цинком і бором), буде краще справлятися зі значними перепадами температури. Крім того, накопичення достатньої кількості цукру в клітинному соці сприяє більшій зимостійкості рослин.

Читайте також: Фахівці порадили, як готувати полуничну плантацію до зими