Овочі-Ягоди-Сад

Фахівці порадили, як готувати полуничну плантацію до зими

Перед зимою варто видалити пагони полуниці, позбавитися бур’янів, підживити рослини на основі аналізу ґрунту та листя, радять Збігнев Ярош Альберт Звежинський польської компанії Doradca Jagodowy та Ярослав Барщевський, експерт з садівничих культур.


Про це повідомляє Sady Ogrody.

На початку жовтня триває процес зародження квіткових бруньок на плантаціях полуниці, тобто нарощування потенціалу врожайності на наступний сезон. Температура повітря на рівні 18-20 градусів тепла у період до 25 жовтня продовжить зародження квіткових бруньок.

Восени, коли дні коротші, менше світла та нижчі температури змінюється колір листя полуниці. Воно здебільшого червоніє. Це природне явище заміни хлорофілу та відведення поживних речовин від листа до кореневої шийки. У деяких сортів полуниці почервоніння відбувається пізніше або менш інтенсивно. Листя деяких сортів стає жовтуватим, особливо на вологих ґрунтах.


Після збору полуниці видаляють пагони. Вони ростуть у міжряддях, викликаючи надмірне ущільнення на плантації. Фітосанітарні умови також погіршуються. Кореневі пагони можна видалити механічним способом за допомогою машин, не завдаючи шкоди кореням. На додаток до механічного контролю пагонів, доступним рішенням є регулятор росту Regalis, що містить прогексадіон кальцію, який обмежує ріст пагонів.


Важливою операцією на плантаціях полуниці є видалення бур’янів. В кінці жовтня – на початку листопада рослини закінчують рости. У цей період можна застосовувати ґрунтовий гербіцид. Однак ґрунт повинен бути вільним від бур’янів і достатньо вологим.

Полуниця на високих грядах, замульчована плівкою або нетканим полотном, може бути схильна до замерзання взимку.Тому такі гряди рекомендується покрити агротекстилем. Слід мати на увазі, що після періоду інтенсивних опадів тканини рослин сильно зволожуються, і різкого зниження температури восени досить, щоб замерзла вода призвела до пошкодження морозом.

Обов’язковим є аналіз ґрунту та листя перед зимівлею. Деякі поживні речовини можна внести ще до того, як плантація буде вкрита. Однак слід пам’ятати, що для аналізу не слід використовувати занадто вологий ґрунт, оскільки результати можуть бути неточними –  особливо у випадку кальцію та фосфору.


Після періодів сильних осінніх опадів можна очікувати серйозних проблем з магнієм.


У червневих сортів полуниці азотне підживлення має бути завершене до 15-20 серпня. Восени рекомендується забезпечити рослини калієм у вигляді сульфату, а також мікроелементами цинку та бору для підвищення морозостійкості рослин. Дози добрив найкраще встановлювати на основі результатів аналізу ґрунту.

Тривала, тепла і волога осінь може підвищити ризик розвитку грибкових захворювань. Варто звернути увагу на кремній. Цей елемент позитивно впливає на зміцнення тканин рослини – підвищує стійкість до хвороб та шкідників. Сірка також важлива. Обробка сірчаними добривами, проведена восени, знижує тиск збудників хвороби і позитивно впливає на здоров’я рослин.Внесення гумінових кислот після осінніх дощів покращить фізико-хімічні властивості ґрунту та збагатить його корисними для рослин сполуками. Гумінові кислоти позитивно впливають на розвиток і діяльність кореневої системи.


Читайте також: Вчені досліджують, чи можливо ефективно вирощувати плоди без добрив та штучних ЗЗР