Овочі-Ягоди-Сад

Консультантка порадила вкривати ягідники при стійких - 5°С вночі

Консультантка порадила вкривати ягідники при стійких - 5°С вночі

Накриття ягідників агроволокном за високої температури може наробити більше шкоди, ніж користі. Тож накривати варто за постійної температури вночі – 5°С, порадила Ірина Кобринець, агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».   

«Якщо ми вкриваємо ділянку в листопаді (коли рослини йдуть у стан спокою), то начебто захищаємо їх після перших морозів від підступної зими. Але ж у нас зима настає аж під січень. До того часу за вуличної температури 0 °С під агроволокном вирує життя. Температура там комфортна, бур’яни масово вегетують, суниці не можуть повноцінно підготуватися до зимівлі. І тут настає січень, мороз –5 °С і нижче, а рослини не готові, вони під агроволокном вегетують. У таких випадках можна отримати більше пошкоджень від морозу, ніж на відкритих ділянках (без агроволокна)», – розповіла вона.

На думку Ірини Кобринець, вкривати ділянку треба тільки тоді, коли рослини вже повністю пішли в стан спокою, коли настали стійкі морози, коли температури опускаються вночі постійно до –5 °С, а вдень погода морозна. 

«Орієнтуватися треба не на календар, а на термометр», – підкреслила експертка.

Читайте також: Полуниці на Чернігівщині від заморозків накривають агроволокном і поруч палять багаття