Овочі-Ягоди-Сад

Стало відомо, коли краще обрізати черешню: весною чи влітку

Стало відомо, коли краще обрізати черешню: весною чи влітку

З погляду здоров’я рослини спеціалісти радять робити це навесні, а з погляду інтенсивного вирощування — і навесні, і впродовж усього сезону, систематично. 

Про це на форумі «Інтенсивний сад. Виклики сьогодення» розповіла Моніка Беняш, консультантка з плодових та ягідних культур, викладачка Сільськогосподарського університету в Кракові, повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

Професорка зауважила, що також є й інша крайність: у деяких садах на заході Європи застосовують регулятори росту, які обмежують інтенсивність розростання пагонів. Утім, законодавство не всюди дозволяє це робити. Можна дійти й до негативних наслідків такого регулювання: якщо неправильно підібрати дозу, сад не буде родити протягом кількох років. 

Вона порівняла регулятори росту зі своєрідним ядерним вибухом для саду, тому їх застосовувати їх треба дуже обережно. 

В інтенсивних садах черешні сучасні садівники роблять із деревами такі речі, про які раніше навіть ніхто не думав — це ультраінтенсивні схеми посадки та обрізування. Утім, якщо садівник має не суперінтенсивний сад, то обрізувати варто тільки для нормального освітлення крони.

Моніка Беняш наголосила, що дуже важливо наприкінці літа впустити світло всередину крони, щоб квіткові бруньки зав’язувалися по всій площі дерева, щоб плоди були не лише по поверхні крони, а рівномірно розподілені по всій поверхні. Важливо стимулювати пагони, придатні для формування скелета. 

Потім, у період вегетації, обрізувати верхівки, скорочувати кількість бокових пагонів для утворення коротких плодових гілок ближче до основи. 

Після збирання врожаю треба зробити прорідження верхньої й нижньої частин крони задля забезпечення достатнього освітлення нижніх гілок і сприяння формування квітконосів. Треба розуміти, що квіткові бруньки починають закладатись у рослині ще наприкінці липня минулого року. Тобто це тривалий процес — до 9 місяців, і якщо агротехніка була неправильною попереднього сезону, кількість та якість бруньок найближчою весни буде незадовільною. 

Нарешті, обрізування черешні ускладнюється ще й з огляду на захворювання деревини кори.

Читайте також: Врожай черешні формується цілий рік