Черешня на каркасі може бути якісною лише у посушливих умовах
«Каркасне» рішення побудови черешневого саду може бути проблематичним для регіонів, де багато вологи.
Про це у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» написала Моніка Беняш, науковиця Сільськогосподарського університету в Кракові (Польща).
За допомогою шпалери створюється каркас, своєрідний скелет різної форми: пласка стіна, канделябр, нахилені осі тощо, пояснює вона суть цього способу вирощування, набуваючого все більше популярності у Європі, в тому числі в Україні. Такі форми крони дають плоди, які мають виняткову якість з десертної точки зору.
«Але зверніть увагу на те, що таке формування треба регулярно, декілька разів на рік, обрізувати – видаляти всі молоді пагони, які відходять від основної гілки, щоб крона не була надто щільною, – зауважила експертка. – У деяких регіонах це може бути доволі проблематично, тому що черешня дуже чутлива до захворювань деревини і кори, цілісність яких порушує досить інтенсивне обрізування».
Тому у вологих регіонах корекційні обрізки можуть мати наслідки у вигляді хвороб. Саме тому форми дуже проріджених крон просувалися в основному країнами південно-західної Європи, напевно, найбільше в Італії і трошки менше в Іспанії – з їхнім посушливим кліматом.
За словами Моніки Беняш, польські садівники відмовляються від такої форми, настільки складними виявилися питання пов’язані саме із захистом таких дерев. Втім, якщо вдасться забезпечити здоров’я дерева, наприклад, уникнути бактеріального раку, така форма може бути дуже ефективною для отримання якісних свіжих плодів.
Читайте також: Експертка назвала помилки у виборі сортів черешні