Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст спростував надвиробництво плодових

Спеціаліст спростував надвиробництво плодових

На думку Олександра Маценка, власника «Плодорозсадника Маценка», що в Черкаській області, в Україні немає надвиробництва плодової продукції. Є питання вибору актуальних сортів, технологій та культур.

Про це він написав у статті в журналі «Садівництво по-українськи».

«Садівнику-професіоналу варто зрозуміти, що використання старих сортів і застарілих технологій завжди призводить до плачевних результатів. Замість того, щоб викорчовувати яблуневі сади, потрібно чим швидше, тим краще впровадити в сортимент вирощування нові, конкурентні сорти яблук і нові технології вирощування та паралельно не зациклюватися на вирощуванні монокультури», – наголосив власник розсадника.

Олександр Маценко також вважає, що садівникам варто перейти на вирощування крупно- і дрібнокісточкових на низькорослих підщепах за системами UFO та KGB, що дасть змогу значно збільшити якість продукції та нівелювати витрати й час на збирання плодів. 

«Найголовніше — не піддаватися на провокації невдах. Ціни сезону 2022‒2023 років: яблука оптом 8‒10 грн, у роздріб 12‒18 грн. Груші оптом 45 грн, у роздріб 80‒90 грн. До того ж доводиться завозити з холодильника до магазину щодня. Слива оптом 20‒25 грн, у роздріб 30‒35 грн. Черешня оптом 45‒90 грн, у роздріб 65‒150 грн. Персик оптом 24‒40 грн, в роздріб 45‒70 грн (інжирний). 

Про яке надвиробництво йдеться?», – резюмує пан Маценко.

Читайте також:  Ціни на яблука б’ють рекорди