Спеціаліст розповів про шкідників та хвороби, до яких слід готуватися садівникам
Через глобальне потепління в садах збільшуватиметься тиск шкідників, зокрема кров’яної попелиці, дрозофіли сузукі, мармурового клопу, серед хвороб буде розповсюджуватися бактеріальний опік, спрогнозував гровер-ченнел менеджер із захисту спеціальних культур компанії «Байєр» в Україні Ігор Тарушкін.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
На думку Ігоря Тарушкіна, глобальне потепління – закономірний процес, який повторювався протягом багатьох періодів існування Землі. Але його наслідки треба враховувати незалежно від причин. Слід пам’ятати, що м’яка зима – це кращі умови для перезимівлі шкідників, поява нових шкідників та інфекцій, тобто сукупний тиск біотичних чинників на врожай з року в рік збільшується.
«Мій прогноз: збільшуватиметься чисельність шкідників, що дають багато поколінь на сезон, – сказав спеціаліст. – Нові загрози – кров’яна попелиця, дрозофіла сузукі, мармуровий клоп, серед хвороб — бактеріальний опік. Тому не слід обмежуватися старими схемами захисту, треба консультуватися з фахівцями, використовувати препарати найновіших хімічних груп, з новим механізмом дії, до яких утруднена поява резистентності, не нехтувати обробленням саду в стані спокою препаратами, що працюють у зимуючих фазах, і постійно моніторити сад».
Читайте також:На зимуючих шкідників більше впливає не мороз, а перепади температури