Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

На зимуючих шкідників більше впливає не мороз, а перепади температури

На зимуючих шкідників більше впливає не мороз, а перепади температури

Не так морози, як сильні перепади температури зменшують перезимівлю шкідників та в подальшому – їхній тиск на ягідні та садові насадження. Разом з тим такі перепади шкодять і рослинам, що зимують.

Про це повідомляє SadyOgrody.

«На жаль, існує ризик замерзання рослин, особливо там, де сніг чи крижаний покрив на рослинах не зберігся і температури опустилися нижче мінус 200С. Природні види патогенів та шкідників пристосовані до таких зимових умов. Для них було б ще краще, якби морози та сніговий покрив тривали якомога довше. Ми знаємо, що часто не сам мороз обмежує шкідливі організми, а коливання температури. Саме великі перепади температури, а потім їх підвищення протягом декількох чи десятків днів збільшують смертність багатьох організмів, але те, що може мати позитивний вплив на зменшенням їхньої популяції, на жаль, негативно впливає на зимуючі рослини – розгартовує їх. Тому тут немає золотої середини», – розповів  Павел К. Береш, доктор наук, проф. IOR з Польової експериментальної станції в Жешуві Інституту захисту рослин в Познані.

За словами вченого, залишається відкритим питання, чи вплине зима зі змінною температурою на такі види, як дрозофіла Сузукі, самшитова вогнівка, білокрилка чи Tuta absoluta. Їх личинки доволі стійкі, але, але нестабільність тепла та вологи взимку може бути фактором, що обмежує їх розвиток.

Він радить зосередитися на забезпеченні перезимівлі рослин у найкращому стані.

Читайте також: Тепла осінь вплинула на морозостійкість садів

Журнали