Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст розповів про роботу ЗЗР на картоплі у 2020 році

Через суху та холодну весну гербіида мали післядію на картоплі, рослини уроажувалися хворобами. Після дощів культурі не вистачало живлення, на Західній Україні розповсюдився фітофтороз в агресивній формі, проаналізував Олег Тарасенко, менеджер з технічної підтримки «Адама Україна».

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«На початку весни для старту вегетації картоплі було замало вологи через безсніжну зиму. Це перше. Друге — весна була холодною. Ці чинники в сукупності стали причиною того, що деякі перевірені гербіциди, які використовуються в технології вирощування культур-попередників, мали післядію на рослини картоплі, хоча раніше такого не спостерігалося», – розповів спеціаліст.

За словами Олега Тарасенка, проблемою також стала зрідженість сходів, адже через нестачу тепла бульби довго не рушали в ріст, загнивали в ґрунті, масово уражувалися грибними хворобами. 

«На наступному етапі розвитку спостерігався надлишок вологи, почалося промивання живлення в глибші шари ґрунту. Рослини відчували голод, їм було потрібне додаткове живлення по вегетації, особливо азотне. Деякі фермери шукали панацею у фунгіцидах, не надаючи належної уваги внесенню добрив. Але в рослин, як і в людей: на самих лише таблетках довго не протягнеш, потрібне добре харчування», – додав він.

Експерт зауважив, що на Західній Україні спостерігалась епіфітотія фітофторозу, причому в ранні строки і в агресивній формі. Минулого року мала місце листкова форма, цього року додалася ще й стеблова. Якщо листкову можна зупинити й подовжити вегетацію рослини, то за стеблової форми стебло перегниває і відмирає.

«Щоб не допускати таких проявів та уникати звикання, слід до системних препаратів додавати контактні», – порадив він.

Читайте також: Фермер розповів про секрети боротьби з колорадським жуком