Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст розповів про ефективні схеми сівби моркви на грядах

При сівбі моркви на широкій гряді за цибулевою схемою – по 4 спарених рядки, рослини типу шантане, що ростуть на середніх рядках конкурують за світло і живлення і не достигають. Тому для середніх рядків можна зменшити норму висіву на 15-20%.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Як правило, гряди роблять, коли є технічні обмеження або обмеження за часом, – пояснив Віктор Руденко, продакт-менеджер ТОВ «Владам-Юг», агроном із практичним досвідом вирощування моркви. – Приміром, відсіялися в господарстві по цибулі й заряджають сівалку морквяним насінням, без жодних перелаштувань. Виходить, що сіють моркву за цибулевою схемою: на широкій гряді — по 4 спарені рядки (стрічки), тобто разом 8 рядків. Відстань між рядками в стрічці (тобто між 1 і 2, 3 і 4, 5 і 6, 7 і 8) становить 5–7 см, між спареними стрічками — 25 см. Для моркви цю схему висіву не можна вважати ідеальною. Для коренеплодів нантського типу вона підходить сяк-так, а для шантане — ще менше. Рослини в середніх стрічках порівняно з крайніми будуть пригнічені, бо вони конкурують поміж собою за живлення та світло. Зазвичай вони не встигають достигнути, тому дають певний процент низькотоварної продукції». 

Як вихід із ситуації для середніх рядків сівалку програмують на меншу кількість насіння (зменшують норму висіву на 15–20%), щоб збільшити площу живлення, додати провітрюваності та сонячної інсоляції.

Останнім часом також стали застосовувати 3 спарені рядки, тобто 6 рядків на гряді. Ми під комбайнове збирання формували навіть гряду з 2 спареними рядками.

Читайте також: Який спосіб вирощування моркви обрати: гряди чи гребені