Спеціаліст назвав першу ознаку якості саджанця лохини
Найперший показник якості – наявність хорошого приросту поточного року, який може бути до 50 см. Якщо він відсутній, значить, із рослиною не все гаразд: з’явилися хвороби, кореневі гнилі або не вистачає поживних речовин у затісному контейнері.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповів Володимир Дмитрієв, фахівець з розсадництва з 30-річним досвідом вирощування лохини на Житомирщині, творець сорту Фіолент та співавтор книги «Чорниця високоросла».
«Сильний зелений пагін упродовж вересня та частини жовтня продовжує вегетацію, встигає визріти, здерев’яніти та підготуватися до зими», – підкреслив експерт.
Він пояснив, що саджанці можна купувати й без контейнерів, такий матеріал буде дешевшим. Вирощують їх на замовлення. Ґрунт із рослинами нарізають кубами і транспортують до місця посадки.
«Головне завдання – не зруйнувати грудку землі й не пересушити коріння. Для садіння таких саджанців потрібні кваліфіковані робітники, адже непідготовлені можуть наламати дров у прямому й переносному сенсі. Висадити саджанці з відкритою кореневою системою треба доволі швидко, щонайбільше за три дні», – уточнив Володимир Дмитрієв.
Читайте також: Селекціонер назвав ознаки здорового саджанця лохини