Овочі-Ягоди-Сад

Спеціаліст дав поради зі зберігання моркви

Для підтримання оптимальної вологи 95–98% у сховищі з морквою застосовують спеціалізовані зволожувачі, вручну поливають підлогу, контейнери прикривають землею, агроволокном, поліпропіленом із перфорацією, мішковиною залежно від стану продукції та вологості повітря в камері, – розповів міжнародний консультант зі зберігання Павло Булгаков.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

У статті зауважується, що надлишкова вологість загрожує хворобами, недостатня – втратою тургору. Щоб не доводити моркву до крайнощів, вологість повітря має триматися в середньому на рівні 95–98%, але зробити це не так-то просто. 

«Річ у тім, що охолодження продукції відбувається внаслідок випаровування з неї рідини. Як тоді уповільнити процес? Створити інше джерело вологи. Добре, якщо камера оснащена спеціальним зволожувачем повітря. Проте через високу ціну це устаткування встановлюють рідко», – йдеться у публікації.

Як правило, користуються демократичним по суті й ціні методом — зволожують підлогу. «Однак для досягнення мети не варто наливати калюжі. По-перше, із гладкої поверхні води випаровування відбувається гірше, кращою є помірно зволожена шорстка бетонна поверхня. По-друге, надлишок води може просочити шви підлоги, вода — промерзнути й привести до розтріскування. А цього треба уникати, бо тиск ваги контейнерів на підлогу чималий. По-третє, зайву вологу може тягнути на себе тара. Зволожити підлогу можна перед завантаженням камери, далі її зволожують мірою висихання за допомогою шланга або відра. При цьому важливо, щоб великі краплі не потрапляли на саму моркву», – аргументується в статті.  

Зауважується, що частково завадити випаровуванню вологи з продукції можна, прикривши контейнери землею, агроволокном, поліпропіленом із перфорацією, мішковиною. Матеріал обирають залежно від стану продукції. За працюючого стаціонарного зволожувача контейнери можна не прикривати. Щоб вологість на рівні 98% трималася в мішку, у повітрі вона має становити 70%. Цей параметр також залежить від щільності матеріалу, з якого зроблений мішок.

Читайте також: Експерт назвав причини низької ціни на моркву