Сірий горіх використовують для меблевого виробництва
Горіх сірий росте деревом заввишки до 20–30 м і діаметром стовбура до 1 м. Деревину широко використовують в столярному виробництві та меблевій промисловості.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише кандидат сільськогосподарських наук Олександр Яхимович.
Вчений зазначає, що у природних умовах сірий горіх зростає в долинах річок зони широколистяних лісів у приатлантичних штатах Північної Америки. Хімічний склад та корисні властивості подібні до горіха маньчжурського. Широко використовують деревину горіха сірого в столярному виробництві та меблевій промисловості. Із солодкого соку, який добувають із дерева шляхом підсочки, готують смачний і цілющий сироп.
«Найкращими районами для вирощування цього виду горіха в Україні є Прикарпаття, Західний Лісостеп та Полісся», – зауважує він.
Олександр Яхимович уточнює, що цвітіння сірого горіха починається на початку травня, на декілька днів пізніше, ніж у горіха маньчжурського. Плоди у гронах по 2–5, достигають у другій половині вересня. Перші плоди з’являються у віці 6–8 років. Плоди видовжено яйцеподібні, загострені, завдовжки 5–7 см і завтовшки 2,5–3 см з 8 поздовжніми сильно вираженими ребрами, середня маса — 11–14 г. Шкаралупа дуже тверда і товста. Ядро становить до 18% маси ендокарпію, солодке, маслянисте, містить до 65% олії. Довговічність дерев — 100–150 років.
Дослідник наголошує, що сірий горіх – один із найбільш зимостійких видів горіхів роду Juglans. За зимостійкістю не поступається навіть горіху маньчжурському. У знижених місцях постійно страждає від пізніх весняних приморозків. Рослина світлолюбна. Полюбляє родючі, добре зволожені ґрунти.
«Слабка посухостійкість рослин горіха сірого обмежує можливості його вирощування у Степу», – зауважує він.
Читайте також: Скельний горіх менше пошкоджується пізніми весняними приморозками