Овочі-Ягоди-Сад

Сільгоспкультури та сонячні панелі доцільно розміщувати разом

Сільгоспкультури та сонячні панелі доцільно розміщувати разом

Сонячні парки та сільське господарство не обов’язково розміщувати на окремих площах, зазначають дослідники з Wageningen University & Research і Renergize Consultancy. Сумісне розміщення на 1,25 га посівів культурних рослин та сонячних панелей за обсягом врожаю та виробленої електроенергії дорівнює двом окремим полям по 1 га рослин та сонячних панелей. 

Про це повідомляється на сайті Вагенінгензького Університету (Нідерланди). 

У документі дослідники Wageningen University & Research і Renergize Consultancy дійшли висновку, що масштабне вирощування рослин та електроенергії на одному полі справді можливе. Незважаючи на те, що врожайність сільськогосподарських культур і виробництво електроенергії на гектар можуть дещо знизитися порівняно з ситуацією, коли земля виконує лише одну функцію, сукупна врожайність на гектар із застосуванням агрофотоелектрики є вищою, ніж вирощування сільськогосподарських культур і виробництво електроенергії на двох окремих полях. Наприклад, дослідження з кількома культурами в Німеччині показали, що виробництво 1 га сільськогосподарської культури та 1 га сонячного парку (тобто всього 2 га) може бути досягнуто лише на 1,25 гектарах за допомогою сільськогосподарської фотоелектричної системи.

При цьому зауважують, що для отримання максимального врожаю та виробництва енергії, сонячні батареї необхідно адаптувати до культури, що вирощується, й іноді потрібні зміни в методі вирощування культури. 

Дослідники очікують отримати більше знань щодо цих аспектів у найближчі роки. 

Читайте також: Фермери-ягідники встановлюють сонячні електростанції