Овочі-Ягоди-Сад

Фермери-ягідники встановлюють сонячні електростанції

Фермери-ягідники встановлюють сонячні електростанції

ФГ «Грасс Авеню»  вирішили освоїти новий напрямок сільського господарства, агровольтаїку, що об’єднує вироблення сонячної енергії та фермерство на одній і тій самій ділянці землі. Це дозволить знизити компенсувати частину споживання електроенергії, а в подальшому – реалізовувати надлишки електроенергії.

Про це повідомляють в асоціації «Ягідництво України». 

«Ми почали пілотний проєкт поки невеликої сонячної електростанцій 30 кВт/годин. Навіть ця невелика станція зменшить вуглецевий слід до 29 тис.кг CO2. Сучасні садові та ягідні підприємства мають холодильники, системи зрошення для яких необхідна електроенергія. Виробничий цикл найбільшого споживання збігається з максимальною віддачею сонячних панелей, – розповів Олег Воробйов, власник ФГ «Грасс Авеню». – 

Ми розмістили панелі на даху холодильного комплексу, але є й інша можливість – встановлення сонячних панелей на опорах безпосередньо по рядах на полі. Ми порахували, що при цьому з 1 га посадок лохини можливо отримати за рік до 800 ГВт/годин електроенергії. В нас майже 100 га лохини, а це 80 тис. ГВт на рік.

Кількості генерованої електроенергії буде достатньо не тільки нашому підприємству, але ще декільком навколишнім селам. Однак такі проєкти є дороговартісними та самотужки підприємствам важко їх реалізувати. Саме тому державі варто звернути увагу на цей напрямок сільського господарства та сприяти його розвитку». 

Читайте також: НКРЕКП майже вдвічі підвищила граничні тарифи на електроенергію для бізнесу