Овочі-Ягоди-Сад

Шпалера збільшує врожайність фундука вчетверо

Шпалера збільшує врожайність фундука вчетверо

Фундук на шпалері вимагає більше вкладень – $20 тис./га проти $6 тис./га без неї. Але він набагато раніше вступає у товарне плодоношення та дає незрівнянно вищу урожайність.

Про цев інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Максим Шейко, засновник компанії Filbert (Одеська область).

З висадки на шпалері урожай можна збирати буквально з другого-третього року, а на 4-5 рік сад вступає в товарне плодоношення, навів приклад підприємець з власного досвіду.

«Це відбувається за рахунок того, що, перебуваючи в тісній близькості один з одним, у рослин починається своєрідне суперництво: кожне з них активніше тягнеться вгору і росте швидше», – пояснив виробник.

Останні роки агрономи Filbert спостерігають: щільність завантаження дерев на шпалері урожаєм набагато вища, ніж за звичайної схеми: запланована врожайність становить 8-10 т/га проти 2-2,5 т /га без шпалери.

«Зараз вже є фермери, які пішли нашим шляхом – роблять поки що експериментальні закладки по 2-3 га на шпалері», – розповів Шейко.

Читайте також: Низький штамб прискорює плодоношення фундукового саду