Овочі-Ягоди-Сад

Шкодочинність трипсів на цибулі залежить від температури

Шкодочинність трипсів на цибулі залежить від температури

Торік за аномально м’якої зими трипси популяція трипсів добре перезимувала й стала шкодити набагато раніше та агресивніше, ніж зазвичай. З огляду на низьку ціну на цибулю тоді частина фермерів навіть задискувала посіви, щоб не нести додаткові витрати на захист та збирання.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Минулого року ситуація з трипсами на більшості цибулевих полів в Україні була невтішною, – констатує видання. – Уже в середині травня на півдні трипси масово атакували посіви озимих сортів і гібридів. Фермери спочатку губилися в здогадах, що за пошкодження вони спостерігають на рослинах, адже зазвичай трипси проявляють активність на цибулі пізніше. Причиною підвищеної шкодочинності комах стала аномально тепла зима 2019–2020 років та рання весна. Восени на озимих сортах у пазухах листків лишилася значна популяція трипсів, які мали б вимерзти в стандартну морозну зиму. Але через відсутність морозів комахи добре перезимували й навесні почали харчуватися, не змінюючи локації».
Після живлення трипсів на листі цибулі залишалися характерні перетяжки, часто — на відстані 7–10 см від кінчика пера. Фермери також зазначали неоднакову стійкість гібридів до трипсів: на деяких ураження були одиничними, на інших — масовими. Трипси традиційно не давали спокою фермерам не лише з озимими, а й з ярими сортами. 

«Через низьку ціну на цибулю деякі фермери припинили догляд за посівами й потім задискували їх, не бажаючи витрачатися на збирання», – описує ситуацію видання.

Але зауважує, що нинішня зима у більшості регіонів України мала нормальний морозний період. Відповідно, всі шкідники, включно з трипсами, перезимували гірше.

Проте застерігається, що доки науковці не вивели гібриди цибулі, стійкі до цих шкідників, покладатися можна лише на сівозміну, агротехніку та правильну підбірку надійних препаратів.

Читайте також:Виробники цибулі мають готуватися до зустрічі з трипсами