Овочі-Ягоди-Сад

Салати покривають фінансові ризики інших культур

Салати покривають фінансові ризики інших культур
Володимир Фармагей, власник фермерського господарства

Мультикультурне фермерське господарство Володимира Фармагея на Київщині четвертий рік вирощує широку лінійку салатів компанії «Рійк Цваан». Це швидка ротаційна культура, яка покриває фінансові ризики інших культур.

Про це розповідається у блозі компанії «Рійк Цваан». 

Торік тут виділили під салати чотири неопалювальні теплиці площею 2 тис. м2 і на 2/3 з них зробили затінення – накрили затінювальним сітками для зниження температури в спекотні періоди.

«Ми розуміли, що салат – це швидка ротаційна культура, вирощування якої дає змогу балансувати та покривати можливі фінансові ризики інших культур, що надзвичайно важливо в мультикультурному господарстві. До того ж, велика перевага салату – це можливість створення постійного конвеєру продукції», – пояснив Володимир Фармагей.

Фермер додав, що ще 3-5 років тому салат був екзотикою й споживачі не прагнули купувати його взимку, а тепер – це вже цілорічна культура.

У господарстві вирощують салати типів лолло россо, лолло біондо, ромен і айсберг.

Мерлінас RZ

«Серед салату типу лолло біондо раніше ми вирощували Локарно RZ та Левістро RZ, а цього року зупинились на Алепо RZ, – розповів Володимир Фармагей. – Цей сорт має гарну структуру і показав непоганий результат. Вирощуємо Кармесі RZ (салат типу лолло россо), в першій культурозміні отримали дуже гарний насичений бордовий колір. Ромен для себе обрали Клаудіус RZ, який нам рекомендував представник компанії, результатом задоволені, бо він утворює головку правильної форми. Зараз проводимо збирання айсбергів Мерлінас RZ та Діамантінас RZ. Також останнім часом зауважили позитивну динаміку продажів продукції листового айсбергу Лалік RZ».

Виробник зауважує, що у вирощуванні салатів важливо, щоб сорт був оригінальним та дивував споживача, тому він досить часто експериментує з асортиментом.

Починати вирощувати салати він радить з малих об’ємів та висаджувати у максимально ранні терміни. І спробувати у цей період зайти на ринок, зрозуміти його.

З асортиментом салатів компанії «Рійк Цваан» можна ознайомитися за цим посиланням.