Саджанці лохини слід оцінювати за розвитком, а не за віком
При виборі саджанця лохини важливо враховувати місткість контейнера, висоту рослини, стан кореневої системи та надземної частини, кількість пагонів, діаметр стебла біля основи, а не вік рослини.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповів Володимир Дмитрієв, фахівець з розсадництва з 30-річним досвідом вирощування лохини на Житомирщині, творець сорту Фіолент та співавтор книги «Чорниця високоросла».
Як правило, плантацію закладають одно- та дворічками. У цьому є певна плутанина, — розмірковує пан Дмитрієв. — Рослини (живці) після висаджування кілька місяців проводять у касеті. Щойно вони досягнуть 10 см заввишки, приблизно в травні, їх можна пересадити в контейнери місткістю 0,5–1 л, доростити й наприкінці літа отримати готовий для висаджування матеріал. Рослина може бути пересаджена в контейнер і в розпал літа, і восени. Виходить типова однорічка, що закладали в касети минулого року.
«Я б прибрав з обігу ці поняття та ввів стандарти саджанця: місткість контейнера, висота рослини, стан кореневої системи та надземної частини, кількість пагонів, діаметр стебла біля основи», – наголошує Володимир Дмитрієв.
Нагадаємо, 1 лютого у Львові відбудеться форум професійних ягідників «Інтенсивний ягідник, який організовує журнал «Садівництво по-українськи». На ньому також даватимуться відповіді на питання щодо грантової програми на закладання нового ягідника, обговорюватимуться сорти лохини для внутрішнього ринку та експорту.
Ознайомитися з програмою форуму та зареєструватися можна на сайті заходу.